HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

View unanswered posts
 

Apartamenty

 
Topics Posts
Last Posts
No new posts

La Defense

Nowoczesna dzielnica biurowo-wystawienniczo-mieszkalno-handlowa, stanowi główne centrum biznesu we Francji, z siedzibami większości wielkich francuskich koncernów i głównych przedstawicielstw koncernów zagranicznych we Francji. Oprócz tego spełnia także rolę centrum handlowego, wystawienniczego, rozrywkowego i transportowego. Na jej terenie znajduje się także kilkanaście ekskluzywnych apartamentowców i hoteli.
5 150 Tue Oct 20, 2009 1:58 pm
sebastien sebastien
No new posts

Montmartre

Fragment Pryża zabudowany starymi kamienicami, ciągnącymi się wzdłuż krętych i ostro wznoszących się, brukowanych uliczek i wąskich przejść ze schodami, o wyraźnie odmiennym charakterze niż reszta miasta. Niegdyś dzielnica ta miała charakter centrum rozrywki i głównej siedziby bohemy artystycznej. Obecnie jest niemal w całości opanowana przez przemysł turystyczny. Znajduje się tutaj najsłynniejszy paryski pchli targ i targowisko księgarzy.
3 99 Fri Dec 25, 2009 3:18 pm
mariette ralpha
No new posts

Place de la Bastille

Plac we wschodniej części Paryża na północnym brzegu Sekwany. W latach 1370-1789 stał tu zamek obronny, przebudowany w XVII wieku na więzienie - Bastylia. Jej zburzenie 14 lipca 1789 r. stało się początkiem rewolucji francuskiej. Obecnie na placu stoi Kolumna Lipcowa,zbudowana z przetopionych armat Napoleona Bonaparte, ustawiona na pamiątkę ofiar rewolucji lipcowej 1830 roku. Obok znajduje się "Opera-Bastille" otwarta w dwusetną rocznicę rewolucji 1789 roku.
2 78 Thu Oct 29, 2009 4:06 pm
ralph ahaaha
No new posts

Montparnasse

Południowo-zachodni fragment Paryża, położony głównie na terenie XIV dzielnicy tego miasta. Aktualnie Montparnasse, za wyjątkiem okolic Wieży Montparnasse, ma charakter spokojnej, średnio zamożnej dzielnicy mieszkaniowej, oddalonej od zgiełku ścisłego śródmieścia. Popularna wśród artystów - głównie ludzi związani ze sztuką filmową (np: Catherine Deneuve, Gerard Depardieu, Roman Polański i wielu innych).
2 16 Sun Oct 18, 2009 3:01 pm
nathan nathan.....
No new posts

Le Marais

Część Paryża na na północnym brzegu Sekwany na terenie Trzeciej i Czwartej Dzielnicy określana tą wspólną historyczną nazwą. Uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych fragmentów metropolii, chętnie odwiedzany przez turystów. Wieczorem Le Marais, szczególnie ulica Vielle de Temple, staje się miejscem spotkań wspólnoty homoseksualnej.
3 162 Mon Oct 26, 2009 9:52 am
susanne suzan
Apartamenty Empty
 Topics  Replies  Author  Views  Last Posts 
No new postsApartamenty Empty 0susanne82on Sun Oct 18, 2009 11:40 am
susanne View latest post
 Back to top 
Users browsing this forum: None
Moderators:None
Permissions in this forum:You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
-
Jump to:  
New posts New posts
New posts [ Popular ] New posts [ Popular ]
New posts [ Locked ] New posts [ Locked ]
No new posts No new posts
No new posts [ Popular ] No new posts [ Popular ]
No new posts [ Locked ] No new posts [ Locked ]
Announcement Announcement
Global announcement Global announcement
Sticky Sticky